2 Kişi ile Batak Nasıl Oynanır?

2 kişi ile batak nasıl oynanır; batak oyunu normal koşullarda 4 kişi ile oynanmaktadır. Fakat 2 kişilik versiyonu da vardır. Bu oyun akışında hem stratejinin hem de şansın sizden yana olması gerekmektedir. Ancak bu şekilde kazanım elde etme fırsatını yakalayabilirsiniz. Oyun hem tekli hem de eşli biçimde oynanabilmektedir. Bireysel rekabetten yana olan kişiler için tekli oynamanın daha verimli bir alternatif olacağının da ayrıca bildirilmesi gerekir.

Oyun Detayları Nelerdir?

2 kişi ile batak nasıl oynanır; batak oyununda normal işleyiş 4 kişi üzerindendir. Bu nedenle kurallara aynı devam ederek dağıtılan kartları iki katına çıkararak oyun akışını 2 kişiye göre düzenleyebilirsiniz. 4 kişilik batak oyununda stratejinizi sağlıklı bir biçimde belirlerseniz elde edeceğiniz kazanım oldukça yüksek olacaktır. Oyunun ilerleyişine dair dikkat etmeniz gerekenler;

  • Öncelikli olarak kartları dağıtmak ile görevli olan oyuncunun oyun kartlarını herhangi bir hileye yer vermeyecek şekilde karması gerekmektedir. Oyuncu kartları iyi bir biçimde karıştırdıktan hemen sonra dağıtım aşaması başlayacaktır.

  • Her bir oyuncuya 13 adet kart dağıtılmaktadır. Bir oyun elinde tüm oyuncuların pas demesi durumunda oyun kartlarını dağıtan kişinin yanında bulunan oyuna ilk başlayan kişiye ihale kalır. Bu ihalenin değeri de 4 olarak belirlenir.

  • İhaleyi alan kişinin asıl dikkat etmesi gereken husus ihaleyi belirttiği değerde almasıdır. Altında ya da üzerinde alması durumunda batması söz konusu olacaktır.

  • Her oyuncunun batak oyununda en az 1 adet ihale alması kuralı getirilmiştir. Bu bir ihalenin alınmaması durumunda, kişilerin diğer oyuncular tarafından alınan ihalelerin sayısı kadar battığı var sayılır. Risk almayarak ihalelerden uzak duran kişilerin, daha büyük sorunlar ile karşılaştığı bu şekilde anlaşılmış olacaktır.

Kurallardan da anlaşıldığı kadarı ile oyun akışı gayet sorunsuz bir biçimde devam etmektedir. Bu noktada kişilerin pratik oyun kurallarından anında istifade ederek rekabetin ve yüksek kazanımın tadını çıkartmasına olanak verilmektedir.

Bütçenize Dikkat Edin!

2 kişi ile batak nasıl oynanır; oyun akışında bütçe koruma adımlarına büyük önem verilmesi gerekmektedir. Bütçeye dair sorun meydana gelmemesi adına her kişinin kesinlikle gerekli olan tüm denetimlerden geçirmesi gerekmektedir. Bu aşamada kişilerin kurallara hakim oluncaya kadar oyun alkışına ücretsiz katılması tavsiye edilir. Bütçe tavsiyelerinin başında tek bir ele yüksek yatırım yapmaktansa, farklı ellere küçük yatırımlar yapmanın daha verimli olacağı yönündedir. Bu şekilde en azından kaybettiğiniz ellerde direkt olarak anlık zarara uğramanız söz konusu olmayacaktır.

Oyun Kazanımı Ne Zaman Sunulur?

2 kişi ile batak nasıl oynanır; oyunun kazananının nasıl belirlendiği kadar, kazanımın ne zaman hesaba tanımlanacağı ile alakalı da bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Bu aşamada oyun kazanımlarının hesaba tanımlanmasında online sistemlerin çok daha avantajlı olduğu anlaşılmaktadır. Oyun akışının tamamlanmasının ve elin kazananının belirlenmesinin hemen sonrasında kazanım bu sitelerde hesaba tanımlanacaktır. Manuel sistemlerde ise oyuncuların eller sonrasında ortaya koydukları tutara göre hesaplama yapılır ve gerekli olan süreç başlatılır.

Online Batak

2 kişi ile batak nasıl oynanır; oyun akışında kişilerin online olarak da işlem gerçekleştirmesine olanak verilmektedir. Online sistemde zaman kaybetmeden erişim adımını tamamlamanız için sadece lisanslı olan seçeneklerden yana tercihinizi kullanmalısınız. Kişilerin illegal siteler üzerinden sadece iskambil oyunlarına online ulaşmalarına olanak verilmektedir. Bu aşamada kişilerin online sistemde sorun yaşamaması için tüm önlemler de alınmıştır. Online sistemde kişilerin sadece lisans verileri değil aynı zamanda finansal işlem verimliliği gibi hususları da göz önünde bulundurması gerekmektedir. Siteler hakkında kullanıcıların yaptıkları yorumlara göz atarak bu konuda daha verimli bir biçimde bilgi sahibi olabilirsiniz.

Batak Taktikleri Nelerdir?

Batak oyununda hem oyuncuların tavırlarını analiz etmelisiniz hem de kart saymayı öğrenmelisiniz. Bu aşamada kart saymayı öğrenmeyen kişilerin kazanım elde etme konusunda büyük sorun ile karşılaşabilecekleri görülmektedir. Batak taktikleri ile alakalı olarak ilk aşamada yerdeki kartların sayılması gerekir. Bu aşamada kimlerin hangi kartları attığı ve hangi hamle yapılırsa rakiplerin daha çaresiz kalacakları üzerine fikir yürütmek daha kolay olacaktır. Bu aşamada resimli olan kartları saymak sizin için çok daha verimli olacaktır. Batak taktiklerinde ne derece nitelikli bir sayma süreci geçirilirse elde edilecek olan kazanım da kazanma ihtimali de artış gösterecektir.

Martingale Sistemi

Oyun akışında bütçenizi daha akıllıca yönetmek isterseniz Martingale sisteminden yana tercihinizi yapmanıza olanak verilmektedir. Martingale siteminde kişilerin dikkat etmesi gereken hususların başında ortaya koyulan bet tutarı gelmektedir. Örneğin ilk batak elinde ortaya 20 lira koydunuz. Kaybettiniz. Bir sonraki batak elinde 40 lira koymanız gerekmektedir. Bu elde de kaybederseniz, bir sonraki elde 80 lira koymanız gerekmektedir. Kaybettiğiniz müddetçe ortaya koyduğunuz tutarı artırmanız gerekecektir. Bu aşamada kişilerin kaybettikleri tutarın, kazandıkları ilk elde kompanse edileceği görülmektedir.

Martingale sisteminde kişilerin bilmeleri gereken ilk husus bu stratejinin uygulanabilmesi için kesinlikle, orta ya da yüksek bütçeye sahip olmaları gerektiğidir. En azından birkaç el üst üste kayba uğrasa dahi oyun akışına bet tutarını artırarak katılım sağlayabilecek kadar nitelikli bir bütçenin bulunması gerekir. Oyun akışında inceleme yapıldığı zaman sadece batak oyununda değil diğer iskambil ve casino oyunlarında da severek kullanılan bir strateji olduğu görülmektedir. Bu strateji harcamanın delege edilmesi üzerine kuruludur. Garantili olmadığının da ayrıca bildirilmesi gerekmektedir.

S.S.S

Batak oyunu normalde kaç kişi ile oynanır?

Batak oyun akışında normal koşullarda 4 kişi bulunur. 2 kişilik versiyonu da bulunmaktadır.

Oyunda kaç deste kullanılır?

Oyunda bir adet deste kullanılır.

Oyun hangi yönde ilerler?

Saat yönünün tersine ilerlemektedir.

Yorum Gönderin